<>Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > 30.05.2021 - Zniesienie obowiązkowych testów oraz kwarantanny przy wjeździe do Niemiec.

Powrót >>>

30.05.2021 - Zniesienie obowiązkowych testów oraz kwarantanny przy wjeździe do Niemiec.

Z Dniem 30.05.2021 RKI ( Robert Koch Institute ) w Niemczech uznała Polskę za kraj niskiego ryzyka zarażenia, co oznacza zniesienie uciążliwych dla podrużujących restrykcji dotyczących testów oraz kwarantanny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z opublikowanych informacji na stronie RKI wynika, iż Polska została uznana za kraj niskiego ryzyka zarażenia. Oznacza to tyle, że z dniem 30.05.2021 zniesiony zostaje obowiązek wykonania testu przed wjazdem na teren Niemiec, lub odbycie kwarantanny. Nie ma również obowiązku zgłaszania przyjazdu do Gesundheitsamt. Co ciekawe obowiązek ten nie został zniesiony dla osób przylatujących do Niemiec samolotem, tu nadal obowiązuje konieczność wykonania testu 48godz przed przekroczeniem granicy. Zwolnione z tego obowiązku są tylko dzieci do 6 roku życia. Nie mniej nie rezygnujemy z wykonywania testów. Mając na uwadze dobro podopiecznych, oraz pewnośc opiekunek i opiekunów, że są zdrowi kontynuujemy nasz program testowania, chociaż oczywiści już nie jest tak restrykcyjny jak do tej pory. Nie muszą Państwo nigdzie okazywać dokumentów potwierdzające wykonanie testu, są one zwykłą formą uzyskania pewności co do stanu zakażenia naszych pracowników. 

Szukasz pracy jako opiekunka w niemczech?

Wypełnij formularz lub wyślij SMS pod numer 58 739 53 35. Skontaktujemy się w ciągu 24h!

Copyright © All rights reserved. Site by Jetdesign.pl